lt en

Naujienos

Kas paskatina jaunus žmones tapti skulptoriais?

2018-06-11

Vilniaus dailės akademijos studentas Kristupas Bimbiras buvo laimėjęs visuomeninės organizacijos „Vilnoja" stipendiją. Studijos jau baigėsi, bet kūrybinės veiklos planai tęsiasi. Kas paskatina jaunus žmones tapti skulptoriais?


Jūs esate gavęs „Vilnojos" stipendiją, mokytis Vilniaus dailės akademijos Skulptūros (Taikomosios skulptūros) studijų programoje. Kaip sekasi studijos?

Studijos jau baigėsi, paskutinį darbą (diplominį) dedikavau ponui Martikoniui, bet sakykime iki tol, kol dariau, sekėsi gerai, daug dirbau, tobulinau savo akmens įgūdžius ir mano diplominio darbo vadovas labai man padėjo.

Kada jus sudomino skulptūra ir galimybės kažką sukurti iš akmens?

Skulptūra mane sudomino nuo 8kl. M.K.Čiurlionio menų mokykloje, 9kl. buvau tvirtai apsisprendęs, jog stosiu į skulptūrą. O pats akmuo mane pradėjo dominti nuo 12kl. galo, tada pirmą kart prie jo prisiliečiau ir ieškojau studijų programos kur galėčiau tai labiau kultivuoti, tada sužinojau apie Telšius. Tik įstojęs, nuo pat pirmo kurso iki dabar dievinu akmenį (labiausiai granitą), nors man patinka ir kitos akmens rūšys.

Kokias akmens apdirbimo technologijas dažniausiai naudojate?

Šiuolaikines - elektriniai įrankiai su deimantiniais diskais (kampiniai šlifuokliai, perforatoriai, frezos, ir t.t.). Tačiau kartu man patinka ir archajiški būdai - uždėti akmeniui faktūrą nėra geresnio būdo negu patašyti jį su kaltu arba pasmėliuoti ar padeginti.

Kokias skulptūras dažniausiai kuriate? Kokia tematika jus labiausiai domina?

Kol kas dominuoja mažoji plastika, nes negaunu didžiulio akmens, nors diplominis darbas sveria apie 2 tonas. Tačiau yra ką veikti ir kuriant skulptūrėles interjerui, nors norėčiau daugiau kurti ir eksterjerui. Dominuojanti tematika bent kol kas būtų abstrakcionizmas. Svajoju kada nors kurti ir klasikinio pobūdžio skulptūras.

Iš kur semiatės įkvėpimo?

Kūryba man yra intuityvus pojūtis, tad negaliu taip lengvai atsakyti. Sakyčiau kaip užplaukia, bet jeigu noriu pasižiūrėti į ką man reiktų lygiuotis, tai visada yra Mindaugas Simonas Navakas, Uršula Von Rydingsvard - teko jos darbus matyti gyvai 56-toje Venecijos Bienalėje. Taip pat Ričardas Sera ir pats mėgstamiausias tai klasikos laikų menininkas - Lorenzo De Bernini.

Kokie jūsų planai po studijų?

Planai kurti skulptūras iš akmens. Iki žiemos sukurti dar vieną akmens skulptūrą Karklės rajonui, galbūt, jeigu pasiseks, kurti ir prie Vilnojos ežero. Bet kol kas tiesiog pratęsti magistro studijas Krokuvoje.

Kokių kūrybinių tikslų norite pasiekti ateityje?

Norėčiau, jog mano skulptūros būtų ganėtinai intelektualios, nagrinėtų ne tik šiuo metu aktualias problemas, na ir kad sugebėčiau kurti ne tik abstrakčias, bet ir klasikos laikotarpio skulptūras.

 

© Stoneart 2001-2021